olivabio-icon

OlivaBIO • Grecka zdrowa żywność Warszawa

Kontakt

OlivaBIO - Zdrowa żywność - Oliwki - Oliwy - Sery

Melissakis

Strona główna » Melissakis

Melissakis Family to rodzinna firma z prowincji Chania na Krecie zajmująca się od 1890 roku uprawą oliwek, a później także ich przetwarzaniem.

Producent Melissakis

Producenci żywności z Greckiej wyspy KRETA

Melissakis Family to rodzinna firma zajmująca się od 1890 roku uprawą oliwek, a później także ich przetwarzaniem.

Pierwsza tłocznia została zbudowana w 1960 roku przez miejscowych mieszkańców i dziadków obecnych właścicieli Melissakis. Produkcja oliwy odbywała się w zakładzie, który znajduje się w miejscowości Tsivaras w północno-zachodniej części Apokoronas, historycznej prowincji Chania na Krecie, i jest tam do dnia dzisiejszego.

Pierwotnie była to tłocznia do tłoczenia oliwy na zimno składająca się z kamieni młyńskich, pras hydraulicznych i separatorów.

W latach ’80, kiedy do wioski dotarła elektryczność, systemy tłoczące zostały zastąpione mechanicznymi. Z kolei na początku XXI wieku nastąpiła rewolucja w przepisach z zakresu produkcji żywności w UE, wtedy to całkowicie przebudowano zakład i powstała nowoczesna instalacja do ekstrakcji oliwy na zimno z nowoczesnymi maszynami do butelkowania.

Od tego czasu co roku zakład podlega modernizacji, aby proces przetwarzania oliwek był szybszy i czystszy, a jakość produktów jak najlepsza.

OlivaBIO - Zdrowa żywność
Partnerzy - Producenci