Producenci

Historia

Melissakis Family to rodzinna firma zajmująca się od 1890 roku uprawą oliwek, a później także ich przetwarzaniem. Pierwsza tłocznia została zbudowana w 1960 roku przez miejscowych mieszkańców i dziadków obecnych właścicieli Melissakis. Zakład znajdował się w miejscowości Tsivaras w północno-zachodniej części Apokoronas, historycznej prowincji Chania na Krecie, i jest tam do dnia dzisiejszego. Pierwotnie była to tłocznia do tłoczenia na zimno składająca się z kamieni młyńskich, pras hydraulicznych i separatorów. W latach 80., kiedy do wioski dotarła elektryczność, systemy tłoczące zostały zastąpione mechanicznymi. Z kolei na początku XXI wieku nastąpiła rewolucja w przepisach z zakresu produkcji żywności w UE, wtedy to całkowicie przebudowano zakład i powstała nowoczesna instalacja do ekstrakcji na zimno z nowoczesnymi maszynami do butelkowania. Od tego czasu co roku zakład podlega modernizacji, aby proces przetwarzania oliwek był szybszy i czystszy, a jakość produktów jak najlepsza.

 

Mousteraki

Farma Mousteraki znajduje się w górach Nea Roumata w powiecie Chania na Krecie. Od początku lat 80. produkuje i pakuje lokalne, tradycyjne oliwki stołowe odmiany Kalamata pod marką CRETAN OLIVES MOUSTERAKI.

Jest stale modernizowana i wyposażana w najnowocześniejsze maszyny w celu zapewnienia wysokiego poziomu jakości swoich produktów.

CRETAN OLIVES MOUSTERAKI to rodzinna firma dbająca o ekologię we wszystkich aspektach swojej działalności od uprawy do pakowania przetwarzanych produktów pochodzących głównie z własnych upraw.